عبدالهي مدير شاخه رباتيك گروه پژوهشي مكانيك پژوهشكده توسعه تكنولوژي جهاد دانشگاهي در اين زمينه گفت: تاكنون دو سري گريپر در اين مركز تحقيقاتي طراحي و ساخته شده و در خط توليد انبوه موتور ملي و موتور روآ به بهره‌برداري رسيده است.
وي با اشاره به كيفيت گريپرهاي توليد شده، گفت: اين محصولات توانسته به طور كامل جايگزين نمونه خارجي اين محصول شود.
عبدالهي در ادامه با اشاره به قيمت نمونه خارجي اين محصول و محدوديت‌هاي موجود در زمينه خريد آن از خارج كشور، افزود: گريپرهاي موجود با هزينه‌اي معادل يك چهارم قيمت نمونه‌هاي خارجي طراحي و ساخته شده و زمان طراحي و ساخت آنها نيز از زمان مورد نياز براي تهيه اين محصول از خارج از كشور كمتر است.
وي تصريح كرد: با طراحي و ساخت اين محصولات پرمصرف، پژوهشكده، توسعه تكنولوژي به فناوري ساخت گريپرهاي صنعتي دقيق در ابعاد بزرگ دست يافته است.
مدير شاخه رباتيك گروه پژوهشي مكانيك پژوهشكده توسعه تكنولوژي جهاد دانشگاهي گفت: گريپرهاي ساخته شده در جابجايي و مونتاژ ماهيچه‌هاي ماسه‌اي صنعت ريخته‌گري موتورهاي خودرو كاربرد دارند.
وي تصريح كرد: استفاده از اين گريپرها باعث افزايش راندمان و سرعت توليد، كاهش ضايعات ريخته‌گري و آلايندگي محيط زيست شده و طوري طراحي شده‌اند كه مي‌توانند همواره و با سرعتهاي مختلف ربات هاي مربوطه، هماهنگي كامل داشته باشند.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

بچه 4 ساله در آتش كينه زن دايي خود سوخت شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ 18:20

ساعت 6 بعد از ظهر روز 16 آذر امسال مأموران كلانتري مشيريه از طريق مركز فوريت‌هاي پليس 110 تهران بزرگ از وقوع يك حادثه دردناك با خبر شدند.
مأموران با حضور در يك خانه مسكوني دريافتند اين خانه دچار حريق شده است كه با كمك مأموران آتش نشاني و همچنين اهالي خانه آتش خاموش شده ‌است.
شاملو،‌ بازپرس شعبه اول دادسراي امور جنايي تهران درباره اين پرونده گفت: تحقيقات نشان داد كودك 4 ساله‌اي به نام ساناز در آتش سوزي سوخته است.
وي ادامه داد: همچنين مشخص شد اين كودك پيش از آنكه در آتش سوخته باشد بر اثر بسته شدن چسب و فشار بر شريان‌هاي حياتي گلويش خفه شده ‌است.
وي افزود: با بررسي در خانه محل وقوع حادثه معلوم شد زن دايي اين كودك كه زن جوان 24 ساله‌‌اي است به همراه فرزند 6 ماهه‌اش توسط قاتلان در حمام اين خانه محبوس شده‌ است.
شاملو گفت: هنرمند،‌ بازپرس شعبه چهارم دادسراي امور جنايي تهران در روز حادثه پدر و عموي اين كودك را به اتهام قتل عمد دستگير كرد اما هيچ كدام ارتكاب قتل و به آتش كشيدن اين خانه را نپذيرفتند.
وي ادامه داد: همچنين خانواده زن جواني كه فرزند وي به قتل رسيده ‌بود مدعي شدند پيش از اين نيز يك بار عموي اين كودك خانه آنها را به آتش كشيده است.
بازپرس شعبه اول دادسراي امور جنايي تهران گفت: زن دايي اين كودك روز چهارشنبه از سوي بازپرس هنرمند به اتهام قتل عمد دستگير شد و به ارتكاب قتل ساناز اعتراف كرد.
وي ادامه داد: اين زن مدعي شد با انگيزه انتقام‌گيري از خانواده همسرش به دليل آنكه وي را تحقير كرده‌اند ابتدا دهان ساناز را بسته و او را خفه كرده و سپس با برداشتن بنزين از باك موتورسيكلت وي را به آتش كشيده است.
شاملو گفت: براي زن جوان متهم به قتل، قرار بازداشت موقت صادر شد.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

نخستين كارت الكترونيكي خريد كتاب توزيع شد شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ 17:59

حسين صفري، مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران گفت: با توجه به سياست‌هاي معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به منظور تشويق و ترغيب كتابخواني و رساندن يارانه به اهالي حوزه فرهنگ از جمله اهالي قلم در نمايشگاه ها، اين يارانه در استان ها به صورت 10 درصد معاونت فرهنگي، 10 درصد اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و 20 درصد تخفيف ناشرين (برابر با 40 درصد) به صورت بن كاغذي تقسيم مي شود.
وي افزود: براي نخستين بار در سطح كشور، سيستم بن كارت الكترونيكي خريد كتاب با همكاري موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران و بانك صادرات به صورت آزمايشي در چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب گلستان راه اندازي و جايگزين بن كارت كاغذي شد.
صفري بالا بردن امنيت، عدم حمل اضافه پول يا بن، سرعت انتقال وجه به ناشر، به كارگيري پرسنل كم در شمارش بن، تسهيل در برگزاري نمايشگاه و در خدمت درآمدن فرهنگ و تكنولوژي در كنارهم را از مزاياي راه‌اندازي اين سيستم بيان كرد و گفت: از زمان اجراي اين سيستم تاكنون مشكلي نداشته و مخابرات و بانك صادرات استان در ارائه امكانات و تسهيلات همكاري خوبي داشته اند.
وي افزود: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته با بانك صادرات تهران، دستگاه كارتخوان در غرفه ها و سوئيچ 350 شماره اي در نمايشگاه نصب شده است.
صفري با اشاره به اينكه اين اعتبار و يارانه براي استان گلستان تهيه شده است، مدت اعتبار كارت هاي الكترونيكي خريد كتاب را پايان مدت برپايي نمايشگاه، سي ام آذرماه بيان كرد.
وي تصريح كرد: مبلغ كارت هاي الكترونيكي خريد كتاب براي ارائه به مراجعين 20 هزار و 30 هزار تومان است كه مراجعين كارت هاي 20 و 30 هزار توماني را به كسر 20 درصد مبلغ آن را از باجه فروش بن كارت دريافت مي كنند.
صفري همچنين گفت: به دليل بهره مندي متقاضي دريافت بن خريد كتاب كمتر از مبلغ 20 هزار تومان، بن هاي كاغذي خريد كتاب نيز به چاپ رسيده و ارائه مي شود.
وي از علاقمندان به خريد كتاب خواست تا قبل از خريد بن كارت، بازديدي در نمايشگاه داشته باشند و بر اساس نياز بن كارت خريد كتاب را خريداري كنند.
صفري ادامه داد: به منظور بهره مندي تمامي قشر مردم از يارانه خريد كتاب در اين نمايشگاه، به افراد عادي بن كارت به ارزش 20 هزار تومان، مقاطع كارداني 30 هزار تومان، كارشناسي 40 هزار تومان و دكترا تا سقف بالاتر پرداخت مي شود تا اين يارانه شامل حال تمامي دوست داران به كتاب شود.
وي گفت: در صورت موفقيت اجراي اين طرح در استان گلستان و بررسي نقاط قوت و ضعف، اين سيستم در تمامي استان هاي كشور به جاي بن كاغذي اجرا شود.
چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب از 24 آذر با حضور 250 ناشر برجسته كشور با ارائه 150هزار هزار جلد كتاب در 133غرفه برپا شده است.
چهارمين نمايشگاه كتاب استان گلستان بيست و چهارم آذرماه به مدت يك هفته در مصلي وحدت گرگان در دو نوبت صبح و عصر براي علاقه‌مندان و دوستداران كتاب و كتابخواني داير است.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

مـــوســســه آلـبـرت ايـنـشـتـيـن چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 23:33
پس از اينكه دشمنان نظام نتوانستند از طريق سخت، انقلاب اسلامي را از ميان بردارند، به اين نتيجه رسيدند كه راه‌هاي نرم را براي براندازي مورد آزمايش قرار دهند.
در نوشتار ذيل به معرفي مهمترين مؤسسات آمريكايي كه درباره براندازي نرم فعاليت دارند، مي‌پردازيم:

موسسه اينشتين بيشتر كارهاي تئوريك در خصوص انتخابات را انجام مي‌دهد.بنيانگذار اين موسسه جين شارپ است، كه اكنون در حدود 80 سال سن دارد.
وي آمريكايي الاصل است و به قول خودش حدود 50 سال است كه بر روي روش‌هاي ظاهراً قانوني و بدون خشونت كه مي‌تواند يك تغيير ايجاد كند، متمركز است.
اين موضوع واقعا مسخره و توهين آميز است كه بنياد آلبرت اينشتين نام اين فيزيكدان مشهور جهان را بر روي خود گذاشته است. اين بنياد تحت عنوان "اقدامات غيرخشونت آميز " نقابي بر چهره خود زده است.
اين بنياد نقش مهمي در راه‌اندازي نسل جديدي از جنگ‌ها و اقدامات براندازانه در نقاط مختلف جهان ايفا كرده است. اين را نيز به خوبي مي‌دانيم كه خود انيشتين به اين نوع اقدامات خرابكارانه به هيچ وجه تمايلي نداشت.
در كتاب "بوش عليه چاوز " به اقدامات آمريكا براي تضعيف دولت چاوز در ونزوئلا اشاره شده است. پس از انتشار اين كتاب، جين شارپ بنيانگذار بنياد آلبرت انيشتين، نويسنده اين كتاب را تهديد كرد.
نويسنده اين كتاب گفته است كه يكي از مقامات اين بنياد ضمن تهديد و فرستادن ايميل، همراه با انتقاد شديد اذعان كرده بود كه بنياد اينشتين از سوي دولت آمريكا براي انجام اقدامات خرابكارانه در ونزوئلا بودجه دريافت كرده است.
شارپ نيز پذيرفت كه بنياد اينشتين از "موسسه وقف ملي براي دموكراسي " ( NED) و موسسه بين المللي جمهوري خواهان IRI بودجه دريافت كرده است.
منابع اين بودجه‌ها نيز در گزارش سالانه موسسه آلبرت اينشتين ذكر شده است. بنابراين واقعاً دروغ‌گويي است كه بگوييم اين بنياد متعلق به دولت آمريكا نيست.
بايد به اين موضوع نيز اشاره كرد كه بنياد انيشتين در سال 1983 براي حمايت از طرح "جنگ هاي پنهان " كه از سوي رونالد ريگان رئيس جمهور اسبق آمريكا مطرح شده بود، تاسيس شد.
با توجه به اينكه جين شارپ آمريكايي است و نزديكي زيادي كه به محافل حكومتي - امنيتي دارد، قاعدتاً بيشترين استفاده از كارهاي وي براي اين نهادهاست.
جين شارپ در مصاحبه‌هايي كه داشته گفته است كه در سال 1990، وقتي موضوع ميدان "تيان آن‌من " چين اتفاق افتاده وي از دو هفته قبل در اين كشور بوده است و اتفاقاً در همان روز در ميدان مذكور بوده كه با كمك برخي جان سالم به در مي‌برد.اين فرد همچنين در ويتنام هم بوده است.
به هر حال جين شارپ سابقه خيلي جدي در اين خصوص دارد و چندين كتاب نيز در خصوص بحث‌هاي تئوريك و مباحث عملي براندازي نرم از وي منتشر شده است.
به هر حال از جين شارپ به عنوان پدر براندازي نرم نام مي‌برند.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

پرچم ايران در قطب شمال به اهتزاز درآمد چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 23:32

به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد قزوين، محمد نقي‌زاده، مدير گروه معماري مقطع كارداني و عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد قزوين توانست در يك سفر پژوهشي و اكتشافي، پرچم كشورمان را در شمالي‌ترين نقطه زمين به اهتزاز درآورد.
عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد قزوين در خصوص اين سفر بيان داشت: از يك سال پيش برنامه‌ريزي اين سفر براي بازديد گروهي از استادان و مهندسان ايراني از منطقه قطب شمال انجام شد تا در خصوص نوع زندگي، نوع ساخت خانه‌ها در قطب و در سرماي شديد 35 تا 40 درجه تحقيق كنند.
محمد نقي‌زاده توضيح داد: براي اين سفر تحقيقاتي بعد از پرواز به كشور نروژ از شمال اين كشور به جزيره‌اي به نام Svalbard سفر كرديم، ساكنان اين جزيره بيشتر از محققان و دانشمندان تشكيل مي‌شود و كارشان تحقيق و پژوهش در خصوص طبيعت وحش قطب شمال است.
وي عنوان داشت: در اين سفر ساختمان‌هايي كه در منطقه ساخته شده بود را از نزديك مشاهده كرديم، اين سازه‌ها بيشتر يك يا دو طبقه و با سازه‌هاي چوبي و با عايق‌هاي حرارتي بسيار مناسب همراه با آبرساني و برق‌رساني بسيار جالبي ساخته شده‌اند و توانايي تحمل سرماي شديد بيش از 40 درجه زير صفر را دارند.
عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد قزوين اعلام كرد: در آينده‌اي نزديك در سميناري، دستاوردهاي اين سفر علمي - تحقيقاتي همراه با جزئيات و نقشه‌ها، براي آشنايي بيشتر استادان و دانشجويان رشته معماري در دانشگاه آزاد قزوين ارائه مي‌شود.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

معرفي 61 اثر فاخر در خصوص واقعه كربلا چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 23:32

مركز كتاب مديريت فرهنگي دانشگاه شيراز در آستانه ماه محرم به معرفي 61 اثر فاخر در حوزه قيام و حماسه امام حسين(ع) و يارانش در عاشورا پرداخته است.
آثاري از نويسندگان و انديشمندان شيعي همچون آيت الله جوادي آملي،مرحوم علامه جعفري، مرحوم سيد جعفر شهيدي، علامه محمدرضا حكيمي، آيت الله مصباح يزدي، استاد اصغر طاهرزاده استاد دلشاد تهراني و نو يسندگان و شاعراني همچون جواد محدثي، سيد مهدي شجاعي، محمدرضا سنگري و عليرضا قزوه در اين ليست ديده مي‌شوند.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

خلال دندان چارلز ديكنز حراج شد چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 23:31

خلال دندان اختصاصي چارلز ديكنز كه ده‌ها سال پس از مرگ وي به عنوان بخش از ميراث او در خانوادهاي بريتانيايي نگهداري شده بود، روز گذشته در حراجي بون هامس نيويورك به مبلغ 9 هزار و 150 دلار به فروش رسيد.
اين خلال دندان كه ارزش پيش از فروش آن 3 تا 5 هزار دلار تخمين زده مي‌‌شد، علاوه بر مواد ارزشمند خود از دو ويژگي ظاهري و ساختاري ديگري نيز بهره مي‌برد، كه حكاكي نام چارلز ديكنز روي بدنه و متحرك بودن سر خلال از آن جمله است.
به گفته مسئول حراجي بون هامس، به همراه اين خلال نامه‌اي نيز به خط خواهر ناتني اين نويسنده بريتانيايي به نام جورجيا هوگارت وجود داشته كه در آن آورده شده بود:‌ اين خلال در تمام سفرهاي ديكنز ، مخصوصا سفر آخر وي به نيويورك همراه او بوده است.
چارلز ديكنز نويسنده قرن نوزدهم بريتانيا است كه در سال 1870 در شهر كنت انگلستان درگذشت. از او رمان‌هاي مشهوري چون، اليور توئيست، آرزوهاي بزرگ و ديويد كاپرفيلد برجاي مانده است.

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

شیر زنان افتخار آفرین تاریخ ایران زمین چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 9:6

ماندانا 

http://www.pixup.ir/images/018rs5ic5dd3xqgwbed.jpg


 

ماندان یا ماندانا در لغت به معنی شاه بوی عنبر سیاه، دختر آژی دهاک آخرین پادشاه ماد که همسر کمبوجیه پدر کوروش شد و از این وصلت کوروش متولد گردید. او در تربیت و نیز انتقال قدرت به کوروش سهم بسیار موثری داشت. ماندان اولین مدرسه جمعی که در آن برگزیدگانی از پسران بودند بنیان مینهد که خود شخصا به دانش آموزان این مدرسه درس حقوق وقانون را می آموخت و به کوروش می آموخت که باید پایه و اساس ظلم و بیدادی را ویران نماید و در هر حال یار و همیار زیردستان باشد. در این مدرسه فنون سوارکاری و تیراندازی و نبرد نیز آموزش داده میشد.

شیــــرین 

http://www.pixup.ir/images/iuc9s3gw9rmmvwc3y2zr.jpg

شاهزاده ارمنی و برادر زاده و جانشین مهین بانو فرمانروای ارمنستان و زنی خردمند که همسر وفادار خسروپرویز بود. در آن زمان ارمنستان یكی از شهرهای كوچك ایران و شاه ارمنستان زیر نظر شاهنشاه ایران بود. خسروپرویز و شیرین حماسه ای از خود ساختند كه همیشه در تاریخ ماندگار ماند. شیرین از خسرو چهار فرزند به نام های نستور، شهریار، فرود و مردانشه بدنیا آورد كه هر چهار فرزند وی در زندان كشته شدند.


داستان عشق او و خسرو پرویز و دلدادگی او و فرهاد در ادبیات ایران مشهور است. پس از این كه خسرو پرویز بدست دست افسری جوان به نام مهرهرمز (که پدرش مرزبان نیم روز آ«بابل و عراقآ» بوده و دو سال پیش از این واقعه، به دست خسروپرویز مجازات شده بود) کشته می‌شود، به پسرش شیرویه نداد و به او گفت كه من به عنوان ملكه ایران باید بهترین مراسم سوگواری را برای پدرت خسرو پرویز بجا آورم در حالی كه زیباترین لباس و آرایش را داشت با متانت به همراه موبدان و بزرگان به تشیع جنازه خسرو پرویز پرداخت. پس از انجام مراسم از حاضران خواست كه او را برای آخرین وداع با جنازه همسرش تنها بگذارند در آن هنگام با خنجری در كنار جسد همسرش، خود را كشت.

دغدویـــه 

http://www.pixup.ir/images/5e1yk0ozf79mmo223t.jpg


 

دغدویه یا دوغدو مادر زرتشت است که اصلا از شهر ری بوده است. وی در آنجا با کوی ها و کرپن ها که مردم را گمراه می کردند و از آنها مرتب فدیه و قربانی می خواستند و دین را وسیله ای برای رسیدن به امیال و خواستهای ناروای خود کرده بودند به مبارزه پرداخت. پدر و مادرش چون جان او را در خطر دیدند او را نزد یکی از نزدیکان خود به آذربایجان فرستادند او در آنجا با پوروشسب ازدواج کرد و ثمره این پیوند همایون، زرتشت پیامبر بزرگ ایرانیان است.

کاساندان - کاساندانه 

http://www.pixup.ir/images/kxus9hbscrx3ups8r9om.jpg


 

کاساندان تنها همسر کوروش بزرگ، شهبانوی ایران (ملکه جهان) دختر فرناسپه از شاهدختان و دختر فرناسپه هخامنشی از دودمانی بود که از نجبای پارس محسوب می شدند و پدر واجدادش در چند نسل شاه پارسیان بودند. کاساندان ملکه ۲۸ کشور آسیائی بوده و همواره در کنار همسرش کوروش بزرگ پادشاهی میکرده و پس از او نخستین فرد قدرتمند و سیاستمدار دربار هخامنشیان بشمار می آمده است. او ۵ فرزند با نام های کمبوجیه، بردیا، آتوسا، رکسانه و ارتیستونه داشت. هر یك از فرزندان کاساندان و كوروش بزرگ به نحوی در تاریخ هخامنشیان دارای نقش تعیین كننده بوده اند و از نشانه ها چنین بر می اید كه آنها از تربیتی خاص برخوردار بودند. به نقل از هرودوت: کاساندان در ۶ نوامبر ۵۳۹ پیش از میلاد فوت کرد و هنگام مرگ وی در بابل ۶ روز همه به سوگواری همگانی فراخوان شدند. کاساندان قبل از کورش درگذشت و بعد از او کورش در اندوهی فراوان ماند و برای همیشه و به احترام همسرش تنهایی را برگزید. مقبره شهبانو کاساندانه در پاسارگاد، در کنار آرامگاه کوروش بزرگ میباشد.

آتوســا

http://www.pixup.ir/images/o3tvht4lkh6ogrdvnycg.jpg


 

آتوسا در لغت به معنای خوش اندام است. همچنین به معنای قدرت و توانمندی نیز میباشد.


آتوسـا (۵۵۰ تا ۴۷۵ پیش از میلاد مسیح) شهبانوهای ایران یكی از برجسته‌ترین زنان در تاریخ ایران قدیم است. وی دختر کورش کبیر و کاساندان، خواهر کمبوجیه، و همسر دو پادشاه هخامنشی، کمبوجیه و داریوش یکم، و مادر خشایار شاه بود. آتوسـا بانویی زیبا بود وهم شاعر و هم ادیب بود و به نوجوانان پارسی درس ادبیات پارسی میداد. به خاطر خرد و اندیشه نیکویش داریوش با ایشان در مسائل مملکتی و سرنوشت ساز مشورت میکرد و نیز به ایشان اعتماد کامل داشت. اگر داریوش به منطقه ای لشگر میکشید شورای سلطنت برای اداره امور کشور تشکیل میشد و رئیس و مافوق همه در راس شورای سلطنت شهربانو آتوسا بود.هرودوت در مورد زندگی سیاسی وی می‌گوید: آتوسا از قدرت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود و علاقمند بود که در میدان کارزار نیز شوهرش را همراهی کند. وی همواره یاور فکری داریوش بزرگ بوده و چندین نبرد بزرگ را شخصا فرماندهی کرده و یا با نقشه های جنگی او انجام گرفته است. از زمان مرگ او هیچ اطلاعی در دست نیست. تنها می‌دانیم تا زمانی که خشایار از جنگ یونان بر میگردد زنده بوده‌است. احتمالا آرامگاه او در کنار آرامگاه داریوش کبیر در نقش رستم می‌باشد.

یوتاب 

http://www.pixup.ir/images/unq7stngr8us73ey70pn.jpg


 

یوتاب در لغت به معنی درخشنده و بیمانند است. از یوتاب به عنوان یکی از سردارن زن ایرانی نام برده اند..یوتاب خواهر آریوبرزن سردار نامدار ارتش شاهنشاهی داریوش سوم بوده است وی در نبرد با اسکندر گجستک همراه آریو برزن فرماندهی بخشی از ارتش را بر عهده داشته است . او در کوههای بختیاری راه را بر اسکندر بست ولی یک ایرانی خائن راه را به اسکندر نشان داد و او از مسیر دیگری به ایران هجوم آورد.از یوتاب به عنوان شاه آتروپاتان ( آذربایجان ) در سالهای 20 قبل از میلاد تا 20 پس از میلاد نیز یاد شده است.آریو برزن و یوتاب در راه وطن کشته شدند و نامی جاویدان از خود بر جای گذاشتند

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |

هشدارها و نکاتی مفید در جهت حفظ سلامتی چهارشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۸ 8:59
مصرف شکلات منتوس همراه با کوکاکولا مرگبار است !!!


گفته می شود که چندی پیش در برزیل دو کودک بر اثر خوردن شکلات منتوس (که در ایران هم یافت می‌شود) به همراه نوشابه ی کوکاکولا جان باختند. به کودکان و عزیزان خود اطلاع دهید که جهت جلوگیری از اینگونه اتفاقات ناگوار حداقل این دو خوراکی را با هم مصرف نکنند. چون واکنشی که از مخلوط شدن این دو ماده بدست می آید می توان به سادگی نتیجه گرفت که :

کوکاکولا + شکلات منتوس = مرگ !
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

لطفا آزمایش زیر که البته در سال 2006 انجام شده را با دقت مشاهده کنید ...

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

مراقب تمیز بودن درب قوطی های نوشابه باشید !
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

پیامی که در جریان آن قرار خواهید گرفت به توصیه ی یکی از اعضای خوب گروه هست و مربوط به واقعه ایست که چندی پیش در شمال تگزاس اتفاق افتاده است. بدینصورت که زنی در روز یکشنبه برای قایقرانی به یکی از مناطق تفریحی رفته بود و با خودش چند تا قوطی نوشابه برده و آنها را در یخچال گذاشت. روز بعد و ساعاتی پس از مصرف نوشابه های مذکور او به بیمارستان منتقل شد و در بخش مراقبتهای ویژه بستری گردید و متاسفانه تلاش پزشکان اثری نداشت و در دو روز بعد فوت کرد.

چه كسی فكر می كرد این نوشابه های گوارا تا اید حد می تواند مرگ آفرین باشند؟!

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نكته‌ی هشداردهنده ای كه می‌تواند مورد توجه شما خوانندگان عزیز گروه قرار گیرد این است كه کالبدشکافی نشان داد که مرگ زن بخت ‌برگشته در اثر بیماری عفونی لپتوسپیروز بوده است آن هم در اثر خوردن محتوای نوشابه‌ای كه در یخچال نگهداری كرده بود! نتیجه تحقیقات نشان داد که او قوطی نوشابه را بدون لیوان استفاده کرده است. آزمایشات نشان داد که سطح کلیدی قوطی ها آلوده به ادرار خشک شده موش صحرایی بوده و بخاطر همین دچار این بیماری عفونی شده است بطوریکه ادرار موش محتوی موادسمی و کشنده است.

یک مطالعه در NYCU نشان داد که دربهای قوطی های نوشابه آلوده تر از توالتهای عمومی بوده و آلوده به میکروبها و باکتری های خطرناک می باشد. توصیه ی بسیاری می شود که قوطی های نوشابه خصوصا قسمت بالای آنها را قبل از مصرف دقیق شستشو دهید. چون قوطی ها در انبارهای کالا نگهداری می شوند و بدون اینکه از لحاظ تمیز بودن کنترل شوند مستقیم به مغازه ها یا رستوران ها فرستاده می شوند و از آن به بعد هم که دیگر به دست مصرف کننده رسیده و احتمال اینکه احیانا شستشویی صورت گرفته باشد بسیار ضعیف است. بنابر این قبل از اینکه آنها را با دهانتان مورد تماس قرار دهید حتما با آب تمیز بشویید تا اینگونه اتفاقات مهلک برای شما یا هیچ یك از دوستان و نزدیكان‌تان رخ ندهد. البته شاید این جریان برای خیلی از شما تکراری باشه ولی بنظر من مهم تر از اونی هست که بشه حتی فکرش رو کرد ...

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

توصیه های زیر را برای سلامتی بیشتر به خاطر بسپارید و جدی بگیرید

برای صحبت با موبایل از گوش چپ استفاده کنید

روزانه بیش از دو فنجان قهوه ننوشید

قرص و داروها را با آب خیلی سرد تناول نکنید

بعد از ساعت 5:00 عصر از خوردن غذای سنگین خوداری کنید

مصرف چای روزانه را کم کنید

از مقدار غذای چرب و اشباع شده با روغن در وعده های غذایی کم کنید

صبح ها بیشتر و شب ها كمتر آب بنوشید

از گوشی موبایل در زمان شارژ شدن دوری کنید

از سمعکهای تلفن ثابت و موبایل برای مدت طولانی استفاده نکنید

بهترین زمان خواب از ساعت 10:00 شب تا ساعت 6:00 صبح است

بعد از خوردن دارو فورا" نخوابید

زمانیکه باتری موبایل ضعیف است با جایی تماس نگیرید و تماس کسی را نیز جواب ندهید چون در این حالت امواجی که گوشی منتشر می کند 1000 برابر است

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نوشته شده توسط َابام  | لینک ثابت |